توزیع پیراهن پان تركیسم در ایران

اخیراً در سطح برخی شهرستان‌ها آذری زبان کشورمان، پیراهن‌هایی با علائم پان تركیسم به صورت هدفمند توزیع می‌شود.
 
به گزارش جهان، این پیراهن‌ها كه در برخی مغازه‌های كاملاً مشخص توزیع می‌شود دارای علائم یكسانی می‌باشند. درقسمت جلو و عقب پیراهن‌های توزیع شده علامت پان تركیسم (شكل سرگرگ) به طور ماهرانه‌ای حك شده است.

انتشار کلیپ غیر اخلاقی دو هنرپیشه سینما و تلویزیون

پدیده علاقه مندی برخی از افراد به حوزه خصوصی مردم بویژه چهره های مشهور، چند صباحی است که معضلات جدی فرهنگی را بوجود آورده است.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر جهان نیوز، در کنار ضعف قانونی برخورد با سود جویانی که از طریق انتشار فیلم و عکس خصوصی مردم با بی آبرو نمودن آنها به ثروتهای هنگفت دست می یابند شاید خلا برخورد فرهنگی نیز کاملا به چشم بخورد.

چندی پیش رئیس پلیس تهران با اشاره به گستردگی ابزارهای ارتباطی، با طرح این سوال از مردم که چه اصراری وجود دارد که از خصوصی ترین لحظات زندگی خود عکسبرداری یا فیلمبرداری نمایند، به جلوگیری خود اشخاص از انتشار عکسها و فیلمهای خصوصی اشاره نمود.

اما این تمام مساله نیست. متاسفانه برخی چهره های مشهور که بیشتر در قشر هنرپیشه ها و ورزشکاران دیده می شوند، علیرغم اطلاع از احتمال توزیع فیلم و عکس خصوصی خود هیچ تلاشی برای جلوگیری از این موضوع ندارند.

باید قبول کرد که در دنیای امروز و به جهت افول ارزشهای اخلاقی و نیز استفاده ناصحیح از تکنولوژی روز، بسیاری از محدودیتها باید توسط خود اشخاص لحاظ شود.

در همین زمینه متاسفانه در روزهای گذشته بار دیگر شاهد توزیع گسترده كليپي حاوي صحنه‌هاي حضور نامتعارف دو هنرپیشه زن سينما و تلويزيون در یک مراسم غیر اخلاقی بودیم.

به گزارش جهان، در اين كليپ كه ظاهرا مراسم جشن تولد يكي از اين بازيگران است، هنرپیشه سریال یوسف پیامبر و نیز بازیگر طنز سریال زیر آسمان شهر با ظاهري زننده و حرکاتی ناپسند حضور دارند. 

انتشار این تصاویر وکلیپ های مشابه در ماههای گذشته این نکته را یادآوری می کند که مسئولین فرهنگی کشور بایستی شرایطی را فراهم کنند تا ضمن تربیت هنرمندان متعهد و ارزشی و تسهیل ورود آنها به عرصه فرهنگ وهنر کشور، مانع از هرگونه چهره سازی افراد کم ظرفیت در سینما و به خصوص رسانه ملی باشند.

اختلاف در کاخ سفید بر سر حیات سبزهای اموی

لس آنجلس تایمز خبر داد که مقامات کاخ سفید درباره حیات جنبش سبز مخالفان در ایران تردید دارند.

به گزارش الف از لس‌آنجلس تایمز، یک تحلیل گر ایرانی موسسه کارنگی برای صلح بین المللی می‌گوید: مقامات کاخ سفید دیدگاههای مختلفی در مورد جنبش مخالفان در ایران دارند. برخی معتقدند که جنبش مخالفان در ایران قوایی است که روی آن می توان حساب باز کرد اما برخی دیگر از مقامات آمریکایی با این موضوع مخالف هستند.

به نوشته لس‌آنجلس تایمز، تحلیلهای متفاوتی در واشنگتن درباره حرکت مخالفان در ایران مطرح است از جمله اینکه حتی برخی از مقامات ارشد دولتی آمریکا معتقدند که جنبش مخالفان در ایران یا مرده است و یا اینکه ارزش ندارد که جدی گرفته شود.

این تحلیل‌گر موسسه کارنگی ادامه می‌دهد: در گفتگوهای متعدد با سیاستگزاران امور ایران در دولت اوباما، سیاستمداری را نیافتم که نسبت به جنبش سبز در ایران بی توجه باشد یا با آن همدردی نکرده باشد. اما به دلایل مختلف دولت واشنگتن هنوز هم از به حساب آوردن جدی این جنبش طفره می رود. آنها نگرانند که حرکت ایران در راستای دستیابی به تکنولوژی هسته ای سریعتر از حرکت این کشور در راستای دموکراسی باشد.

به عقیده این افراد، به نظر می رسد که چشم انداز اصلاحات سیاسی در ایران در بهترین حالت ممکن یک روند میان مدت باشد در حالی که چشم انداز دستیابی این کشور به توانایی ساخت تسلیحات هسته ای یک نگرانی فوری به حساب می آید. بنابراین به نظر می رسد که حل وفصل موضوع هسته ای ایران در حال حاضر از هر موضوعی برای واشنگتن مهمتر است.

به نوشته لس‌آنجلس تایمز، مسئله دیگری نیز وجود دارد. اینکه دولت اوباما نگران است که اگر از مخالفان در ایران بیش از حد حمایت کند، این اقدام می تواند به جنبش سبز در ایران ضربه بزند. مقامات آمریکایی بر این باورند که حمایت مشتاقانه از جنبش مخالفان در ایران می تواند مضر باشد تا مفید.

برخی نیز در دولت آمریکا معتقدند که واشنگتن باید اقدامات بیشتری در این راستا انجام بدهد. برخی دیگر بر این باورند که این یک موضوع داخلی است و حمایت بیشتر کاخ سفید از جنبش سبز می تواند نتیجه معکوس به همراه داشته باشد.

به اعتقاد برخی از کارشناسان، اگر آمریکا به تعامل با ایران ادامه بدهد در حالی که نسبت به موضوع مذاکره در مورد حقوق بشر در ایران بی توجه باشد، این استنباط به وجود می آید که آمریکا یک ابرقدرت خودخواه است که تمایل دارد به هر قیمتی با ایران توافق کند. در حالی که مذاکره با ایران مهم به شمار می رود، تعامل دیپلماتیک تنها پایان کار نیست بلکه راهی است برای مهار برنامه هسته ای ایران و تعدیل کردن سیاست خارجی این کشور.

به نوشته لس‌آنجلس تایمز، نسبت به این موضوع شک وتردید وجود دارد که ایران تمایل داشته باشد تا در مورد مسائلی همچون برنامه هسته ای یا مناقشه اسرائیل- فلسطین سازش کند. اما این بدان معنا نیست که آمریکا باید به موضوع " تغییر نظام" در ایران فکر کند و یا سخنوری های دوران ریاست جمهوری جورج بوش علیه ایران را تکرار کند.

خبر ديگر سايت حامي هاشمي تکذيب شد

دادگستری كل استان تهران ادعاهایی درباره صدور نامه آزادی زیدآبادی و قاضی تخلف‌كننده در پرونده تجاوز به دو زن جوان در قیام‌دشت را تكذیب كرد.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان تهران، این دادگستری با صدور اطلاعیه‌ای انتشار خبری در مورد آزادی احمد زیدآبادی را تكذیب كرد.

در این اطلاعیه آمده است: به دنبال درج خبری در یكی از سایت‌های اینترنتی مبنی بر "صدور سه باره نامه آزادی زید آبادی توسط قاضی شعبه 26 دادگاه انقلاب اسلامی تهران و استنكاف زندان از اجرای آن " به نقل از همسر زید آبادی، حسب بررسی‌های به عمل آمده و استعلام مراتب از مرجع قضایی مربوطه خبر مزبور به همراه موارد مندرج در آن صحت نداشته و تكذیب می‌شود.

همچنین به دنبال درج خبری در یكی از سایت‌های اینترنتی مبنی بر اینكه قاضی تخلف‌كننده در پرونده تجاوز به دو زن جوان در قیام‌دشت فقط مواخذه شده است؛ حسب بررسی‌های به عمل آمده و استعلام از مراجع قضایی ذیربط و قطع‌نظر از اینكه پرونده با صدور قرار عدم صلاحیت جهت رسیدگی و صدور حكم مقتضی به دادگاه كیفری استان تهران ارسال شده است لذا خبر مزبور صحت نداشته و تكذیب می‌شود.

گفتني است سايت آينده در خبري مدعي شده بود، چند روز پس از تودیع وثیقه برای احمد زید آبادی، وی همچنان در زندان اوین به سر می برد و آزاد نشده است.

نهضت آزادی: کروبی رییس جبهه ملی جدید شود

برخی خبرها از تلاش گروه های اپوزیسیون داخلی برای نزدیک شدن به مهدی کروبی حکایت دارد .

به گزارش آریا،در همین رابطه احمد صدر حاج سیدجوادی در تماس تلفنی با مهدی کروبی در مورد مسائل جنبش سبز گفتگو کرده است .

بر اساس خبری که سایت میزان متعلق به نهضت آزادی منتشر کرده است کروبی در این گفتگو ضمن ارائه گزارشی در مورد جریانات روز 13 آبان نسبت به گسترش اینگونه برخوردها ابراز نگرانی کرده است.

از سوی دیگرعضو نهضت آزادی در این گفتگو با تاکید بر اهمیت اتحاد و موضع گیری هماهنگ میر حسین موسوی و کروبی بر لزوم تشکیل جبهه ای فراگیر از کلیه معتقدان به منافع ملی تاکید کرد.صدر همچنین با تاکید بر لزوم گسترش جبهه اصلاح طلبان و تحول خواهان به همه فعالین سیاسی و اجتماعی که به منافع ملی و همچنین مبارزه اصلاح طلبانه و مسالمت آمیز پایبندی دارند، از کروبی خواست تا در جلسات آینده رهبران جنبش سبز تشکیل جبهه ای از مدافعان منافع ملی را بررسی کنند.

این در حالی است که بر اساس اطلاعات بدست آمده در این گفتگو بحث تاسیس جبهه ملی جدید مطرح شده است و به نظر می رسد مهدی کروبی در حال حاضر بر سر دو راهی قرار گرفته و در حال تصمیم گیری در این مورد است .
مصوبات گروه پژاک برای جاسوسی

اعضای گروهک تروریستی پژاک در کنگره هفتم خود فتنه انگیزی های جدید خود را تصویب کرده اند.

به گزارش«جوان آنلاین»،دراین کنگره با تصویب «جمعیت جوانان» اهداف ذیل موردتاکید قرار گرفته است:

1- سازمان دهی و فعالیت سیاسی و تبلیغی اعضاء به شکل مستمر
2- واگذاری وسایل و تجهیزات همچون لپ تاپ،موبایل و دوربین های جاسوسی 3- اعطای کمک های مالی و...

گفتنی است این اقدامات در حالی صورت می گیرد که گروه به دفعات مورد ضربه نیروهای اطلاعاتی - امنیتی ایران قرار گرفته و طرد آنان از سوی بخش های مختلف مردمی آنان را به تطمیع و هزینه سازی هایی با بودجه بیگانگان سوق داده است.

انتقاد نماينده ورامين از يک روزنامه

نماينده ورامين نسبت به نحوه انتشار اخبارمربوط به تجاوز به عنف در روزنامه خبر انتقاد کرد.

به گزارش ايرنا، سيد حسين نقوي حسيني ،‌ نماينده ورامين در جلسه علني امروز چهارشنبه مجلس شوراي اسلامي در واکنش نسبت به نحوه انتشار خبري در روزنامه خبرگفت: اين روزنامه در 25 آبان جاري تيتري با عنوان " واکنش روساي دو قوه به ماجراي ورامين و لواسانات" منتشر کرد درحالي اصل ماجراي مورد اشاره اصلا در ورامين نبوده است .

به نظر اگر چه نقوي حسيني درسخنانش به ماجراي رخ داده اشاره اي نکرد،‌ اما نشانه هاي ارائه شده در کلامش به موضوع تجاوز به عنف درتهران اشاره داشت که در هفته گذشته مورد توجه رسانه ها قرار گرفت .

وي افزود: اتفاق مورد اشاره رسانه ها از جمله روزنامه خبر اصلا در ورامين نبوده است بلکه در منطقه 15 تهران و در محله قيامدشت خاوران رخ داده است .

نماينده ورامين از نمايندگان ناظر در فراکسيون مطبوعات مجلس شوراي اسلامي خواست تا به اين گونه موارد رسيدگي کنند .

شليك 150 موشك عربستان بر سر شيعيان يمن

جنبش شيعي الحوثي طي بيانيه‌اي از شليك بيش از 150 موشك عربستان بر سر شيعيان يمن خبر داد.

جنبش شيعي الحوثي در بيانيه‌اي كه يك نسخه از آن را در اختيار فارس قرار داد، از ادامه حملات هوايي و توپخانه‌اي عربستان عليه مواضع اين جنبش خبر داد.

اين جنبش اعلام كرد: در طول شب گذشته بيش از 150 موشك و 18 حمله هوايي عليه اراضي يمن در مناطق "شدا "، "رازح " و "المنازله " توسط عربستان صورت گرفت.

اين جنبش همچنين اعلام كرد: در مناطق داخلي نيز حملات توپخانه‌اي و موشكي بين اين جنبش و ارتش يمن در جبهه "المقاش " در حومه شهر صعده ادامه دارد.

اين جنبش همچنين در بخش ديگري از اين بيانيه خبرهاي دولت يمن درباره پيروزي‌هاي ارتش يمن را تكذيب كرد.
سایتی که طی3ماه 2میلیون بار هک شد

رسانه های دولتی چین روز چهارشنبه اعلام کردند وب سایت وزارت دفاع چین از زمان افتتاح در سه ماه پیش تاکنون، بیش از دو میلیون بار هک شده است.

جی جولین مدیر این وب سایت به روزنامه پیپلز دیلی گفت این وب سایت از روز نخست قرار گرفتن بر روی اینترنت به طور پیوسته مورد حملات هکرها قرار گرفته است.
وی گفت در ماه نخست اغاز به کار این وب سایت، دو میلیون و سیصد هزار مورد حمله هکرها به ان ثبت شده است.
این مقام مسئول چین نگفت که این حملات از داخل یا خارج چین بوده است با این حال به علت تدابیر امنیتی و ایمنی، بیشتر این حملات بی اثر بوده اند.
وی افزود هدف بیشتر این حملات تلاش برای دسترسی به اسناد محرمانه نظامی یا تلاش برای از کارانداختن وب سایت بوده است.
خبرگزاری فرانسه از پکن گزارش داد/ وزارت دفاع چین بیستم اوت گذشته این وب سایت را با هدف اطلاع رسانی و برطرف کردن نگرانیهای خارجی درباره تقویت توان نظامی چین راه اندازی کرده است.

 نتانیاهو نزدیک بود به دریا بیافتد!

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسراییل در جریان بازدید از نیروی دریایی اسراییل در بندر حیفا و نظارت بر مانور این نیروها، با از دست دادن تعادل خود نزدیک بود که به دریا بیافتد.

به گزارش پرس.تی.وی ـ بیروت، نتانیاهو روز گذشته در بندر حیفا در شمال سرزمین‌های اشغالی حاضر شده تا از نیروی دریایی اسراییل بازدید کرده و بر عرض اندام و مانور این نیروها نظارت کند.

وی در این بازدید از یک زیردریایی اسراییلی و گشتی‌هایی که موفق به توقیف کشتی فرانکوپ شدند، بازدید کرد.

کشتی فرانکوپ چندی قبل توسط گشتی‌های اسراییلی در آب‌های بین‌المللی در دریای مدیترانه توقیف شده و اسراییل مدعی شد که این کشتی حامل سلاح‌هایی از ایران بوده که قرار بود به دست حزب‌الله لبنان برسد.

در این اثنا نتانیاهو هنگامی که قصد داشت از یک قایق بالا رود تعادل خود را از دست داده و در آستانه پرت شدن به دریا بود که موفق شد با آویختن خود به یک سرباز اسراییلی، خود را نجات داده و درون قایق بیافتد.

تقدير مراجع تقليد از عملكرد بسيج

رئيس سازمان بسيج مستضعفين كشور روز گذشته در سفري يك روزه به قم با علما و مراجع قم ديدار و گفتگو كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، رئيس سازمان بسيج مستعضفين كشور ديروز در آستانه سي‌امين سالگرد تشكيل بسيج مستضعفين به قم سفر كرد و با علما و مراجع قم ديدار و گفتگو كرد.
سردار نقدي در سفر يك روزه خود به قم با حضرات آيات مكارم شيرازي، جوادي آملي، نوري همداني،‌ موسوي اردبيلي، سبحاني و صافي گلپايگاني به صورت جداگانه ديدار و گفتگو كرد.در این دیدار مراجع عظام تقلید از نقش بسیج در فرو نشاندن اغتشاشات اخیر قدردانی کردند.

ناكامي رياض در جنگ صعده

يك معارض دولت يمن با اشاره به اينكه ارتش آل سعود در جنگ با حوثي‌ها تلفات جاني و خسارات مالي زيادي متحمل شده، گفت: ارتش سعودي از هرگونه پيش روي در اين جنگ عاجز بوده است.

به گزارش فارس، "سيف علي الوشلي " در گفت‌گوي اختصاصي با شبكه العالم با اشاره به تلفات جاني و خسارات مالي ارتش آل‌سعود در جنگ يمن، گفت: در هر روز بيش از ده‌ها تن از نيروهاي سعودي در منطقه "جبل الدخان " كشته و زخمي مي شوند.

وي افزود: درحالي كه بيش از ده روز از حمله نظامي سعودي‌ها به صعده مي‌گذارد، ارتش عربستان از دستيابي به هرگونه پيش روي در اين مناطق عاجز بوده است.

الوشلي تصريح كرد: شكست نيروهاي ارتش سعودي در اين جنگ و ناتواني سعودي‌ها در عقب راندن نيروهاي حوثي‌ها نشان دهنده توان نظامي حوثي‌ها و پايداري اين گروه در دفاع از كرامت و آزادي يمن است.

وي ابراز داشت: ارتش آل سعود علي رقم حجم زياد نيروهايش هيچ پيش روي در اين جنگ نداشته است.

اين مخالف يمني با انتقاد از دولت صنعا بخاطر عدم حمايت از مجاهدين يمني كه در برابر دخالت عربستان مقاومت كرده‌اند، تصريح كرد: ملت يمن با تمام قوا در برابر تجاوزگري ارتش سعودي مقاومت خواهد كرد.

وي در پايان با اشاره نقش اساسي حوثي‌ها و قبايل شيعه يمني در تحولات داخلي اين كشور، ابراز داشت: حوثي‌ها و قبايل ملي يمن نقش اساسي در بسيج كردن مردم يمن در اين جنگ داشته‌اند.

محتشمی پور "گفت‌وگوی غافلگیرانه" را تایید کرد

پس از آنکه حمید داود آبادی، نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس به روایت سفر رئیس کمیته صیانت از آرای میر حسین موسوی، به سوریه پرداخت، محتشمی پور تلویحا گزارش داود آبادی را تایید کرد.

به گزارش شبکه ایران،‌ علی اکبر محتشمی پور، رئیس کمیته صیانت آرای میر حسین موسوی که از اولین مدعیان تقلب در انتخابات ریاست جمهوری دهم بوده، روز بیست و سوم ماه گذشته در سمت دبیر کل کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین و قدس، برای شرکت در کنفرانس "سازمان‌های مردم نهاد حامی فلسطین" به سوریه رفت.

رئیس کمیته صیانت آرای مهندس موسوی در جریان سفر خود و در حرم حضرت زینب(س) با یک خبرنگار سمج و سوالات تند و تیز او درباره شعار "نه غزه نه لبنان" روبرو می‌شود اما نه تنها از پاسخ دادن به پرسش‌های او طفره می‌رود بلکه حتی بنابر صدای ثبت شده، به او اهانت نیز می‌کند.

گفت‌وگوی غافلگیرانه این خبرنگار با محتشمی‌پور را که بازتاب زیادی در محافل خبری داشت، شبکه ایران منتشر کرده است.

عسگري در زندان رژيم صهيونيستي است

علیرضا عسگری در زندان اسراییل است.

به گزارش "الف"، تحقیقات دو ساله نهادهای ذیربط نشان می‌دهد، علی‌رضا عسگری پس از دزدیده شدن توسط سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه، در زندان رژیم صهیونیستی به سر می‌برد.

بنابراین گزارش، علی‌رضا عسگری با همکاری موساد و سازمان‌های اطلاعاتی آلمان و انگلیس ربوده شده و در نهایت به اسراییل برده شده است.

علیرضا عسگری، نظامی سابق ایران، که پس از بازنشستگی به تجارت زیتون و روغن زیتون در سوریه مشغول بود، در تاریخ 16 آذر 85 از دمشق وارد هتل جیران استانبول ترکیه شد و دو روز بعد 18 آذر مفقود شد.

در روزهای ابتدایی این آدم‌ربایی، ربایندگان عسگری با هدف سلب مسوولیت از این آدم‌ربایی و جنگ روانی علیه کشورمان، به نقل از منابعی در سرویس‌های اطلاعاتی غربی به رسانه‌ای این کشورهای گفتند که عسگری و خانواده‌اش پناهنده شده‌اند که این ادعا با مصاحبه اعضای خانواده وی ناکام ماند.

در روزهای بعد، سازمان اطلاعات خارجی انگلستان اولین سرویسی بود که استفاده رسانه‌ای از این ربایش را آغاز کرد و رسانه‌های امریکایی به نقل از منابعی در ام.آی.سیکس اعلام کردند که عسگری به ماموران این سازمان گفته است که مقادیر زیادی اورانیوم از یک پایگاه هوایی نظامی در کیسانگن سودان به ایران منتقل شده است. این رسانه‌ها مدعی شدند مقصد این پرواز نطنز بوده است.

از زمان ربوده شدن عسگري در 18 آذر 1385 تاكنون، پیگیری‌های دستگاه سیاست خارجی کشورمان برای آزادی وی ادامه دارد.

بهائيت پشتيبان صلح سبز!

جوان: فرقه ضاله بهائيت در راستاي فعاليت‌هاي رسانه‌اي خود، اقدام به پخش برنامه‌هاي مختلف تلويزيوني «آئين بهايي»توسط شبكه ماهواره‌اي «پارس» نموده است.

اين شبكه ماهواره‌اي ضمن حمايت از اغتشاشگران در حوادث اخير به معرفي، تبليغ و ترويج اين فرقه انحرافي پرداخته و با طرح مسائلي چون معرفي تعاليم فرقه، تساوي حقوق زن و مرد، تعليم و تربيت اجباري، ترك تعصبات، تجري حقيقت و ... به «معرفي طاهره قره‌العين» به عنوان نخستين زن پيشگام در جنبش‌هاي فمينيستي مي‌پردازد!

حتي با نسخه پيچي دستورهاي بهائيت براي تربيت فرزندان و زير سؤال بردن احكام و ارزش‌هاي اسلامي، طرح ادعاي پايمال شن حقوق بهائيان و همكاري آنها با نظام به‌رغم تمام تضييعات وارده، قصد دارد با مظلوم نمايي و ارائه جذابيت‌هاي كاذب تعاليم اين فرقه ساختگي را تنها راهگشاي بشريت براي رسيدن به سعادت و صلح جهاني معرفي نمايد.

گفتني است مبلغان بهائيت حتي در زندان نيز به تبليغ مي‌پردازند. در همين راستا فردي به اتهام تبليغ فرقه ضاله بهائيت و تبليغ عليه نظام و اقدام عليه امنيت ملي در يزد به حبس و 3 سال تبعيد در شهر بابك محكوم گرديد. يكي ديگراز اقدامات اين فرقه ضاله اقدام به سفارش انواع ضرب طلا به مضامين بها الله بر روي انواع گردنبند، انگشتر، دستبند و ... است كه اين اقدامات اكثراً در تهران و اصفهان صورت گرفته و فروش اين اشياء يكي از شگردهاي تبليغي اين فرقه است.

فرقه ضاله بهائيت كه از سوي منابع صهيونيستي حمايت مي‌شود، اخيراً براي مظلوم‌نمايي پيروان خود در ايران دست به شگرد تازه‌‌اي زده است.

اين فرقه ضاله همانند برخي سازمان‌ها و نهادهاي مدافع حقوق بشر به صورت مرتب گزارش‌هايي از مجموع وقايع و موارد به اصطلاح نقض حقوق شهروندان بهايي در ايران تهيه و تحت عنوان «روز شمار نقض حقوق شهروندان بهايي» منتشر مي‌نمايد.

هدف از اين اقدام فرقه ضاله بهائيت تمركز افكار عمومي و مجامع بين‌المللي به روند نقض (به اصطلاح) حقوق اقليت‌هاي مذهبي در ايران مي‌باشد. اين در حالي است كه فرقه ضاله بهائيت به هيچ عنوان اقليت مذهبي محسوب نشده و طبق قانون اساسي هيچ جايگاهي در ميان مذاهب ندارد بلكه يك فرقه ضاله و منحرف محسوب مي‌شود كه بايد آن را محدود كرد.

حمايت مارمولك هاي انگليسي از بازگشت طالبان

کیهان:رسانه رسمي دولت انگليس اذعان كرد لندن از بازگشت طالبان به قدرت حمايت مي كند.

درپي انتشار برخي اخبار محرمانه در مجله آلماني اشترن و روزنامه افغاني 8 صبح درباره مذاكرات انجام گرفته و پيام هاي ارسال شده به طالبان، سايت بي بي سي به طور ضمني خبر را تاييد كرد و در عين حال نوشت «وزارت خارجه انگليس مي گويد درباره سندي كه به بيرون درز كرده ابراز نظر نمي كند».

بي بي سي در واكنش به اخبار منتشره اذعان كرد «مقام هاي بريتانيايي پيشنهاد كرده اند ميان دولت افغانستان و شماري از رهبران طالبان ظرف دو سال آشتي شود و اين مصالحه شامل شوراي كويته هم كه بخش عمده اي از فعاليت هاي طالبان را رهبري مي كند، بشود».

در بخشي از پيام اشغالگران انگليسي به دولت افغانستان تاكيد شده «براي كاهش شورشگري در سطحي كه نيروهاي امنيتي افغان بتوانند اوضاع امنيتي را مديريت كند، ما بايد طالبان را تجزيه و تضعيف كنيم. اين هدف با تركيبي از فشار نظامي و در عين حال نشان دادن تمايل براي دست برداشتن از جنگ به دست مي آيد. در حاضر مهم اين است كه حساب فرماندهان و جنگجويان آنها را جدا كنيم».

گفتني است چند ماه قبل انتشار مذاكرات سري مقامات نظامي- سياسي انگليس با طالبان، با شوك زدگي و اعتراض آمريكا و ديگر متحدان اروپايي مواجه شد. پس از آن نشستي سري به ميزباني عربستان و با حضور آمريكا و انگليس و برخي نمايندگان طالبان برگزار شد.

دستگاه هاي اطلاعاتي انگليس و آمريكا از عوامل اصلي راه اندازي گروهك طالبان در افغانستان محسوب مي شوند. رويكرد دوباره انگليسي ها و آمريكايي ها به طالبان پس از آن صورت مي گيرد كه هر دو دولت پس از افشاي تقلب در انتخابات افغانستان و كناره گيري معترضانه عبدالله عبدالله رقيب كرزاي از مرحله دوم، بلافاصله پيروزي كرزاي را به وي تبريك گفتند.

تغییر موضع عسگراولادی درباره این سه نفر

مواضع غیر منطقی میرحسین موسوی پس از انتخابات مورد اعتراض جدی دوستان و نزدیکان وی قرارگرفته است.

به گزارش جهان، حبیب الله عسگراولادی عضو کارگروه موسوم به ایجاد وحدت ملی که پیش از این اعلام کرده بود: موسوی، کروبی و خاتمی از خانواده انقلابند و آنها را مفت بدست نیاورده ایم که مفت از دست بدهیم، پس از اقدامات و اظهارات تازه میرحسین و کروبی تغییر موضع داده است.
بنابراین گزارش، وی در تازه ترین اظهارنظر خود با اشاره به اقدامات افراطی کروبی و اظهارات تحریک آمیز خاتمی و موسوی گفته است: معتقدم این سه نفر به خط قرمز نظام تبدیل شده اند و کسی نباید برای آنها وساطت نماید.

شلوارهاي اسرائیلی در راه بازارهای ايران

در پي موفقيت فروش و تقاضاهایی برای شلوارهای لی با مارك های خارجی که همگی تولید ترکیه بوده و به طور قاچاقی وارد کشور می شوند، و سود کلانی که این افراد از شلوارهای لی کسب کرده اند اینک تعدادي از شركت‌های یهودی قصد ورود به بازار ایران را دارند تا بتوانند اجناس خود را به ایرانیان بفروشند ...

به گزارش بولتن نیوز، تعدادي از شركت‌هایی که تحت مالکیت و اختیار يهوديان هستند با هدف فروش اجناس در بازار ایران و تصاحب سهمي از بازار پوشاك ايران قصد دارند توليدات خود با استفاده از شیوه قاچاق به داخل ایران آورده و ارزانتر به دست مشتریان برسانند.

در پي موفقيت فروش و تقاضاهایی برای شلوارهای لی با مارك های خارجی که همگی تولید ترکیه بوده و به طور قاچاقی وارد کشور می شوند، و سود کلانی که این افراد از شلوارهای لی کسب کرده اند اینک تعدادي از شركت‌های یهودی قصد ورود به بازار ایران را دارند تا بتوانند اجناس خود را به ایرانیان بفروشند

طبق مذاكراتي كه بين تجار ايراني و شركت يهودي صورت گرفته قرار است تعداد زيادي اتيكت به همان مارك MAG براي نصب بر روي توليدات داخلي به صورت قاچاق وارد كشور شود.

كليه اجناس قرار است در چندين گوني از استانبول به مقصد تهران توسط قاچاقچيان حمل شود.

شركت يهودي با واسطه يكي از ايرانيان مقيم تركيه، رايزني‌هايي با برخي تجار براي قاچاق اين مدل شلوار لي در داخل كشور انجام داده‌ است.

كمك مالي زنان وهابي براي تبليغ تشيع

به گزارش شيعه آنلاين، يك منبع آگاه در شبكه ماهواره‌اي "اهل البيت(ع)" گفت: همواره در طول برنامه و ميزگردهايي كه به صورت زنده و مستقيم با موضوع و محوريت "وهابيت" از اين شبكه پخش مي‌شود، زنان زيادي از كشورهاي مختلف عربي حوزه خليج فارس به ويژه عربستان سعودي تماس مي‌گيرند و براي كمك مالي جهت تبليغ تشيع و مبارزه با انديشه وهابيت اعلام آمادگي مي‌كنند.

اين منبع آگاه در ادامه افزود: بسياري از اين زنان ابتدا از تغيير مذهب و انديشه خود از وهابيت به مذهب شيعه اثني عشري خبر داده اما اعلام مي‌كنند كه به دليل ترس از خانواده و يا همسر، حاضر به اعلام آشكار تشيع خود نيستند زيرا بدون شك در صورت چنين كاري، از سوي اقوام مورد تهديد و حتي قتل قرار خواهند گرفت.

اين كارمند شبكه ماهواره‌اي اهل البيت(ع) كه هنگام پخش برنامه‌هاي زنده مسئوليت پاسخ به تماس‌هاي بينندگان را دارد، در ادامه گفت: پس از بررسي‌هايي كه براي يافتن علت اين مسأله انجام داديم، متوجه شديم كه سخت گيري و افراطي‌گري انديشه وهابيت و نيز رفتارهاي نامناسب مردان وهابي با زنان كه در بيشتر حالات از حد و حدود تعيين شده توسط خداوند متعال نيز فراتر رفته، موجب گرديده كه زنان وهابي از دين مبين اسلام (با محوريت انديشه وهابيت) و مردان وهابي زده شوند و احساس تنفر پيدا كنند و براي تبليغ تشيع و مبارزه با انديشه وهابيت، اعلام آمادگي كنند و حتي در اين راه حاضرند كمك مالي ارائه دهند.

گفتني است شبكه ماهواره‌اي اهل البيت(ع) به علامه سيد هادي مدرسي برادر حضرت آيت الله سيد محمدتقي مدرسي، از مراجع تقليد عراق، تعلق دارد و دفتر مركزي آن در شهر مقدس كربلا است. اين شبكه ماهواره‌اي در برخي كشورهاي جهان از جمله جمهوري اسلامي ايران در شهرهاي تهران، قم و مشهد، عربستان سعودي در شهر شيعه نشين قطيف، در منامه پايتخت بحرين، در لندن پايتخت انگليس، كويت، در منطقه سيده زينب در سوريه و غيره نيز دفاتر نمايندگي برپا كرده است.

 شوالیه‌های ناتوی فرهنگی" 35هزار نسخه‌ای شد

رکورد فروش کتاب شوالیه‌های ناتوی فرهنگی (یک نما از کودتای مخملی) نوشته پیام فضلي ‌نژاد با انتشار چاپ یازدهم آن در آبان 1388 به 35 هزار نسخه رسید.

به گزارش رجانیوز موضوع این کتاب که یک پیش‌بینی از روند فعالیت‌های سیاسی اصلاح‌طلبان براساس نقشه راه سازمان جاسوسی سیا برای کودتای مخملی در ایران است، به بازشکافي فعاليت‌هاي روشنفکران دینی و سکولار، احزاب اصلاح‌طلب مانند حزب مشارکت ایران، سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و گروه‌هکهای سکولاری چون کانون مدافعان حقوق بشر می‌پردازد و برای نخستین‌بار در سال 1386 از نقشه آنان برای تحقق یک کودتای مخملی در ایران پرده برمی‌دارد. فضلي‌نژاد همچنین در جلد دوم «شوالیه‌های ناتوی فرهنگی» که توسط انتشارات موسسه کیهان در دست نشر است، به تشریح جدیدترین پروژه‌های براندازی نرم جمهوری اسلامی می‌پردازد و در ضمن جریان‌شناسی تاریخ سیاسی پس از انقلاب، نظریه «مرگ گفتمان اصلاحات» را نیز ارائه خواهد کرد.

شواليه‌هاي ناتوي فرهنگي که نخستین‌بار در پائیز 1386 با مقدمه حسین شریعتمداري (نماینده مقام معظم رهبری در موسسه کیهان) منتشر شد، سال 1387 با ده نوبت چاپ و فروش 32 هزار نسخه عنوان «پرفروش‌ترین کتاب سیاسی سال» را کسب کرد. این کتاب جلد سي‌ام از مجموعه «نيمه پنهان» و از توليدات «دفتر پژوهش‌هاي موسسه کيهان» به شمار مي‌رود و همچنان در صدر لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های سیاسی سال 1388 نیز قرار دارد.

چاپ یازدهم کتاب شوالیه‌های ناتوی فرهنگی (یک نما از کودتاي مخملي) در 368 صفحه، قطع رقعی، جلد شومیز و قیمت 4100 تومان از سوی «انتشارات کيهان» روانه بازار کتاب شده است و حاوي هشتاد عکس و کليشه سند از چهره‌های سیاسی و... است. بسياري از اين تصاوير و اسناد براي اولين بار منتشر مي شود و گوياي هويت پنهان کارگزاران کودتاي مخملي در ايران است

 

نفوذ اطلاعاتي حزب الله در ارتش اسرائيل

منابع صهيونيستي از نفوذ حزب الله لبنان در ارتش اين رژيم خبر مي دهند.روزنامه يديعوت آحارونوت در اين باره نوشت: در يكي از بولتن هاي داخلي حزب الله فعاليت هاي ارتش اسرائيل و فرماندهي بخش شمالي و لشكر 91 را در منطقه مرزي با تمام جزئيات توصيف كرده است. اين بولتن نشان مي دهد تا چه اندازه دستگاه ها و سرويس هاي اطلاعاتي و امنيتي حزب الله در لايه هاي ارتش اسرائيل وارد شده و نفوذ كرده اند و ثابت مي كند اين حزب منابع اطلاعاتي مطلوبي را در اين زمينه در اختيار دارد.روزنامه اسرائيلي نوشت: بولتن فوق الذكر از 150صفحه تشكيل شده و نحوه منتشر شدن نيروهاي ارتش اسرائيل و فعاليت هاي زميني، هوايي و دريايي آنها را با جزئيات كامل توصيف مي كند. اين بولتن شامل عكس هاي زيادي است كه بيشتر اين عكس ها از طرف اسرائيلي و نقاط شناسايي و مراقبت ارتش اسرائيل، مناطق كارهاي مهندسي در مرز و غيره مي باشد. يديعوت آحارونوت، «جاسوسان حزب الله، استراق سمع و ارزيابي منابع انساني حزب الله» را 3 منبع تهيه اين گزارش دقيق عنوان كرده است.

روزنامه نگاران فراري اصلاح طلب ميهمان ويژه كنفرانس صهيونيست‌ها

در يك كنفرانس ضد ايراني كه به ميزباني صهيونيست ها در آمريكا برگزار شد تعدادي از روزنامه نگاران فراري روزنامه هاي زنجيره اي اصلاح طلب سخنراني كردند.اين كنفرانس توسط گروه موسوم به «پژوهشگران حامي صلح در خاورميانه» (SPME) و با موضوع «جمهوري اسلامي ايران: تحليل چندوجهي از حكومتي ديني، ملي گرايي و نمايش قدرت اين كشور» در روزهاي يكشنبه و دوشنبه هفته گذشته با حمايت صهيونيست هاي ايالت اوهايوي آمريكا و مركز مطالعات يهود در دانشگاه «كيس وسترن» برگزار گرديد.

به گزارش ايرنا در نخستين روز از اين كنفرانس خاخام «اريك لانكين» از صندوق ملي يهود، «لو بالچر» مسئول امور دانشگاهي در كنسولگري رژيم صهيونيستي در فيلادلفيا، «پاتريك كلاوسون» معاون تحقيقاتي «مؤسسه سياست هاي خاور نزديك» به ارائه سخنراني پرداختند.

دردومين روز اين كنفرانس صهيونيستي مجيد محمدي كه از نويسندگان فراري روزنامه هاي زنجيره اي است و نيك آهنگ كوثر كاريكاتوريست فراري روزنامه هاي زنجيره اي نيز با بيان اظهاراتي به سياه نمايي عليه جمهوري اسلامي پرداختند. همچنين در بخش ديگر اين كنفرانس، «امير فخرآور» رئيس مؤسسه «اينترپرايز ايرانيان» و دبيركل «كنفدراسيون دانشجويان ايران» و همچنين «رني ردمن» مدير اجرايي «مركز اسناد حقوق بشر ايران» درباره حقوق بشر در ايران سخنراني كردند.

اين كنفرانس البته اختصاص به صهيونيست ها نداشت و بهاييان نيز در آن حضور پررنگي داشتند. در ادامه اين جلسه «اندرو اپوستولو» رئيس ميز ايران در مؤسسه «خانه آزادي» واشنگتن درباره وقايع اخير ايران و «فرهاد ثابتان» استاد اقتصاد در دانشگاه ايالتي كاليفرنيا درباره «آزار بهاييان در ايران» سخنراني كردند.

AIB به BBC، پاداش هدایت آشوب‌های پس از انتخابات ایران

در حالی که اغلب تحلیلگران سیاسی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی را متهم به نقش آفرینی های هدفمند در اغتشاشات بعد از انتخابات می دانند، جایزه "واضح‌ترین پوشش یک رویداد خبری" در سال 2009 از سوی یک اتحادیه غیردولتی به این شبکه اختصاص یافت.

به گزارش رجانیوز، شبکه بی‌بی‌سی که پیش از این به‌خاطر انعکاس به‌اصطلاح بی طرفانه اخبار جنگ بین لبنان و اسرائیل هم مورد تقدیر قرار گرفته بود، این بار با گزارشی 26 دقیقه ای از وقایع انتخابات ایران با عنوان "انتخاباتی که ایران را لرزاند"، در صدر رسانه‌های منتخب "اتحادیه رادیو و تلویزیون های بین‌المللی" قرار گرفت.

این اتحادیه تازه تأسیس که از سال 1993 کار خود را آغاز کرده است، هر ساله تعدادی از رسانه‌های رادیویی و تلویزیونی را در حوزه مختلف به عنوان رسانه‌های برتر معرفی می‌کند. شبکه‌های مختلف بی‌بی‌سی طی سال های اخیر همواره در فهرست برندگان این اتحادیه بوده است.

درگیری‌رویانیان با شهرداری به نفع مردم پایان یافت

شفاف سازی و برخورد سردار رویانیان با کم کاری و سیاسی کاری مسئولان متروی تهران و شانتاژها و تخریب های انجام شده از سوی رسانه های خاص علیه رویانیان سبب شد تا دولت خود پا به عرصه میدان گذاشته و با به دست گرفتن مدیریت متروی تهران نسبت به رفع مشکلات این نیاز اساسی مردم تهران بپردازد .

به گزارش رجانيوز،دست گذاشتن سردار رویانیان رئیس ستاد حمل و نقل و سوخت کشور برروی مشکلات و نارضایتی مردم از متروی تهران و اثبات سیاسی بودن تاخیر های انجام شده در مترو واز سوی دیگر فرافکنی مسئولان متروی تهران و جوسازی بر علیه دولت و ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت و شا نتازهای رسانه ای و زیر سئوال بردن تمام کمک ها و اعتبارات اختصاص داده شده از سوی دولت به مترو سبب شد تا رئیس جمهور در مصاحبه زنده ای که با مردم تهران داشت کار را یکسره کرده واز ورود دولت مدیرت متروی تهران برای رفع مشکلات آن خبر دهد.

بنابراین گزارش علی رغم تمامی دلایل و مستندات رویانیان و حتی بازدید سر زده وی از مترو باز هم مسئولان مترو فرافه کنی کرده و توسط سایت ها و روزنامه های خاص رویانیان مورد تخریب قرار گرفت و این تخریب تا جایی ادامه یافت که یکی از همین روزنامه ها از بر کناری رویانیان به دلیل اظهارات غیر کارشناسانه خبر داد !رویانیان در برنامه تهران 20 اشاره کرده بود که مشکلات مترو صنفی بوده و اصلا بحث اعتبارات وبودجه مطرح نیست .بر پایه این گزارش رئیس جمهور نیز در برنامه تهران 20 با تاکید بر نقش مهم و جایگاه مترو از باز گرداندن مدیریت مترو به دولت و انتخاب مدیری شایسته برای آن خبر داد.شایان ذکر است رویانیان بیشتر در مصاحبه ای اعلام کرده بود که مدیریت انحصار گرایانه در مترو باعث به سمت ست رسیدن آن خواهد شد .

حمایت جانانه حامی موسوی از سکولاریسم در BBC

فاطمه حقیقت جو نماینده مجلس ششم و حامی کنونی میرحسین موسوی با حضور در بنگاه دروغ پراکنی bbcراهکار حل مشکلات ایران را سکولاریسم دانست.

به گزارش جوان انلاین، برنامه به عبارت دیگر بنگاه دروغ پراکنی بی بی سی چهارشنبه شب گفتگویی را با فاطمه حقیقت جو نماینده مجلس ششم و حامی کنونی میرحسین موسوی ترتیب داده بود.

چیزی که قبل از هر چیز باعث تعجب ببنندگان شد وضعیت حجاب زننده حقیقت جو در این برنامه بود. وی که در ایران همیشه با چادر در مراسم ها و مجلس حضور می یافت اکنون با بلوز و دامن کوتاه روبروی مجری برنامه نشسته و به سوالات وی پاسخ می داد.

حقیقت جو در این گفتگو به دفاع تمام عیاراز سکولاریسم به عنوان تنها راهکار برون رفت ایران از مشکلات(!) برخاست. نکته جالب این بود که مجری برنامه حتی به ان نیز راضی نبود و سعی داشت مشکلات را به دین مبین اسلام نسبت دهد.

این عضو حزب مشارکت چند سالی است به بهانه تحصیل در آمریکا اقامت گزیده و به این بهانه کارگاهی آموزشی برای تعدادی از زنان فعال سیاسی اصلاح طلب برگزار کرده است.

در این کارگاه آموزشی که برخی از نمایندگان خانم مجلس ششم ،زنان فعال سیاسی و مطبوعات همچون «ب.م»،«ز.آ» ،«م.ج» و... حضور داشته اند راهکار های تاثیر گذاری بر فضای سیاسی کشور مورد بررسی قرار گرفته است .حال جای این سوال باقی است که آیا امثال میرحسین موسوی که خود را طرفدار قانون اساسی و راهکار کشور را بازگشت به آن می دانند به این سخنان هتاکانه حامی خود واکنش نشان خواهند داد یا خیر؟
گشت ارشاد در فیس‌بوک

سایت فردا نوشت:

عربستان سعودی در فیس بوک گروهی به نام کمیته امر به معروف و نهی از منکر تشکیل داده‌است، که تا الان بیش از 500 جذب کرده‌است.نام این گروه علاوه بر امر به معروف و نهی از منکر به پلیس مذهبی نیز نام دارد.

مسئولین این گروه شرایط خاصی را برای اعضای خود وضع کرده‌اند که شامل،‌ عدم استفاده از کلمات رکیک و افترا به مسئولین و‌ مباحثه در مورد موضوعات اصلی و جدی است و اینکه،‌ مطالب فرستاده شده توسط این گروه نیز نباید افراطی باشد.

اگر اعضا به دین اسلام اهانت کنند پیش از اینکه از گروه حذف شوند سه بار اخطار دریافت می‌کنند.

بسیاری از سعودی‌ها مشتاق پیوستن به گروه هستند و بسیاری از اعضا نقش این کمیته را در جامعه سعودی و روش حفاظت از شهروندان و اعمال دستورات را مورد تحسین قرار دادند.

اسکان منافقین در پایگاه ژاپنی ها

دولت عراق تلاش دارد جمعی از اعضای منافقین را در مکان دیگری به غیر از اردوگاه اشرف ، در این کشور اسکان دهد.

روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن نوشت:

منابع آگاه اعلام کردند کابینه عراق تلاش دارد عناصر این سازمان را از پادگان اشرف واقع در شمال شرق بغداد به استان المثنی منتقل کند.

پادگان اشرف در شهرستان خالص، در 15 کیلومتری شمال بعقوبه مرکز استان دیاله قرار دارد.

محل جدیدی که قرار است منافقین به آن منتقل شوند پادگان سابق نیروهای ژاپنی است که در منطقه السماوه قرار دارد.

براساس این گزارش، دولت عراق هم اکنون تصمیم دارد اعضای باقی مانده منافقین در پادگان اشرف را به عنوان پناهنده و از طریق سازمان ملل متحد به دیگر کشورها بفرستد یا در مکانی دور از مرزهای ایران اسکان دهد.

هم اکنون 300 نفر از اعضای منافقین در پادگان اشرف مستقر هستند.

ابراهیم المیالی استاندار المثنی در این باره گفت: کمیته ای از نخست وزیری عراق چندی پیش و البته روز پنجشنبه گذشته هم از این استان دیدار کرد تا این موضوع را بررسی کند که پایگاه سابق نیروهای ژاپنی مناسب حضور نیروهای منافقین هست یا نه؟

المیالی اضافه کرد: شورای استان المثنی و اهالی شهر السماوه نیز حضور نیروهای منافقین را نمی پذیرند چرا که به سود امنیت این شهر نیست و به بهانه حضور منافقین کشورهای خارجی اجازه دخالت را به خود خواهند داد.

وی اضافه کرد: این درحالی است که اعضای کمیته ویژه اعزامی از نخست وزیری تایید کردند که پادگان سابق نیروهای ژاپنی محل مناسبی برای استقرار منافقین است.

نیروهای دفاع غیرنظامی ژاپن در اواخر سال 2004 پایگاهی را در نزدیکی شهر السماوه ایجاد کردند و تا عقب نشینی خود از عراق در سال 2007 در آن مستقر بودند. پس از آن نیروهای ارتش عراق اختیار این پادگان را در دست گرفتند.

شهر السماوه مرکز استان المثنی در 280 کیلومتری جنوب شهر بغداد واقع است.

نیروهای امنیتی عراق در ماه ژوئیه گذشته در اقدامی مسلحانه کنترل پادگان اشرف را دراختیار خود گرفتند.

پادگان اشرف در سال 1365 و بعد از انتقال مرکز اصلی منافقین به عراق در مکانی در 80 کیلومتری مرز ایران ایجاد شد.

 

 

 

 ماجرای کلاهبرداری مجری ایرانی شبکه بین المللی واشنگتن

به گزارش خبرنگار جهان کامران ملک مطیعی بازیگر وکارگردان سابق صداوسیمامجری شبکه بین المللی واشنگتن شد.

بنا بر این گزارش وی که بدلیل برخی مسائل شخصی از صداو سیما اخراج شده بود، طی یک کلاهبرداری حرفه ای و گرفتن وام از بانکهای مختلف به ترکیه گریخت و اخیرا به عنوان مجری شبکه بین المللی واشنگتن مشغول بکار شده است.

یکی از مالباختگان در گفتگو با خبرنگار جهان گفت:ملک مطیعی به واسطه یکی از دوستان به من معرفی شد. وی پس از مدتی ازمن خواست برای گرفتن وام ضامن وی شوم. من هم باتوجه به سابقه فرهنگی وی پذیرفتم. اما پس چند ماه فهمیدم ناپدید شده است.

حضور غیر قانونی طلاب اهل سنت تاجیک و افغان در بلوچستان !
به گزارش «شیعه نیوز» ، محمد مرزيه در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: سه نفر از مديران مدارس اهل تسنن توسط دادگاه ويژه‌ روحانيت استان‌هاي خراسان رضوي، جنوبي و سيستان و بلوچستان بازداشت شده‌اند.

وي اتهام اين بازداشت‌شدگان را معاونت در اقامت غيرمجاز اتباع افغان و تاجيك عنوان كرد و گفت: قبلا به اين افراد تفهيم شده بود كه اتباع غيرمجاز كه مجوز اقامت و ورود به كشور را ندارند در مدارس‌شان ثبت‌نام نكنند و اين سه نفر به لحاظ عدم تمكين از اين خواسته بازداشت شده‌اند.
 
این بازداشتها در حالی صورت پذیرفت که هم اکنون تعدادی از مولوی های اهل سنت بلوچ برای رایزنی با علما و برخی مقامات عازم مرکز شده و خواستار عدم نظارت و ساماندهی حوزه های علمیه اهل سنت میباشند !
 
این گروه از مولوی ها با حضور در شهر مقدس قم خواستار ملاقات با تعدادی از مراجع تقلید شدند که دفتر ایت الله صافی گلپایگانی و وحید خراسانی انان را به حضور نپذیرفتند و تنها ایت الله مکارم شیرازی حاضر به این دیدار شدند .

توافق مصر و عربستان درسرکوب شیعیان یمنی

به گزارش «شیعه نیوز » به نقل از العالم ،روزنامه مصري "الأهرام "نوشت: "حسني مبارك " ديروز در تماس تلفني با ملك عبدالله بن عبدالعزيز ، درگيري نيروهاي يمني با گروه الحوثي در استان صعده را بررسي كرد.

مبارك در اين تماس تلفني بر همبستگي و حمايت مصر از عربستان براي مقابله با مبارزان الحوثي تاكيد كرد.

از سوي ديگر جماعت اخوان المسلمين مصر با صدور بيانيه‌اي از پادشاه عربستان خواست هر چه سريعتر دستور توقف جنگ عليه گروه الحوثي را صادر كند و به منظور جلوگيري از ريختن خون شهروندان بي‌گناه يمني و براي حفظ وحدت و ثرورت و امكانات يمن و ممانعت از اقدامات دشمنان مترصد امت عربي و اسلامي، با گروه‌هاي يمني ديدار و گفت‌وگو كند.

به اتش كشيدن 25 شيعه يمني در زندانهاي عربستان سعودي

به گزارش شيعه نيوز به نقل از شبكه خبري العالم "سيف علي الوشلي" رياض را به مشارکت مستقيم در درگيري‌هاي ارتش يمن عليه جنبش شيعي حوثي‌ها متهم کرد و افزود: اطلاعاتي قطعي موجود است که نشان ‌مي‌دهند ارتش يمن و ارتش عربستان سعودي از پايگاه‌هاي مشترکي در مناطق مجاور جبل الدخان در منطقه نجران عليه حوثي‌ها فعاليت مي‌کنند.
 
وي دخالت و همکاري عربستان سعودي با ارتش صنعا براي سرکوب جنبش حوثي‌ها را نقض حاکميت و کرامت يمن دانست و افزود: حوثي‌ها با ايستادگي در برابر نيروهاي يمني و عربستاني ، با آنان درگير شدند و زيان‌هاي سنگيني به ارتش يمن و عربستان سعودي در منطقه وارد کردند به طوري که نيروهاي مرزي سعودي از حوثي‌ها درخواست کردند از هدف قرار دادن مناطق عربستاني دست بردارند و تعهد کردند که از تکرار همکاري با ارتش يمن دست بکشند.

الوشلي با بيان اينکه پيش از اين نيز جنگنده‌هاي عربستان سعودي در بمباران مناطق صعده مشارکت ‌داشته‌اند، تصريح کرد: اين حقائق آشکارا ميزان دخالت و دشمني عربستان (با شيعيان يمن) و مشارکت ارتش رياض در درگيري‌هاي صعده را نشان مي‌دهد.
 
وي با اشاره به وجود يگان‌هاي ويژه ارتش عربستاني که در حملات به منطقه صعده ارتش يمن را همراهي مي‌کنند، اظهار داشت: اين اقدام به منزله تجاوزي آشکار، نقض حاکميت و تجاوز ضد ملت و سرزمين يمن به شمار مي‌رود.
 
اين سياستمدار کهنه کار يمني همدستي رياض با صنعا را در راستاي نسل کشي مردم صعده دانست و افزود: هم اينک هزاران تن از مردم يمن که به خاطر سختي اوضاع معيشتي و اقتصادي در اين کشور در پي يافتن لقمه ناني وارد خاک عربستان شده بود؛ در زندان‌هاي رياض به سر مي‌برند.
 الوشلي با بيان اينکه حقوق زندانيان يمني در سلول‌‌هاي عربستان نقض مي‌شود؛‌ از به آتش کشيده شدن 25 نفر از زندانيان يمني در عربستان سعودي پرده برداشت و افزود: سال گذشته 25 نفر از آنها را در منطقه "خميس مشيط " در سطل‌هاي زباله انداخته و پس از ريختن سوخت بر روي آنها به آتش کشيده شدند مدارک اين جنايت توسط سازمان‌هاي مدافع حقوق بشر به صورت مستند موجود است.

اطلاعات جديد از حضور ياسر هاشمي + تكميلي
 

ياسر هاشمي با حضور در ميان اغتشاشگران از امكانات خاصي استفاده مي‏كرده است.
در پي انتشار خبر حضوریاسر هاشمی فرزند اكبر رفسنجاني در اغتشاشات حاشيه روز 13 آبان، خبرنگار اصول‏نيوز به اطلاعات جديدي در اين زمينه دست يافت.


بر اساس اين گزارش، یاسر هاشمی رفسنجانی با حضور در جمع گروهی از حامیان موسوی و کروبی که در خیابان شهید بهشتی تجمع کرده بودند، اقدام به تحریک و هدایت آنها می کرد.
وي در ميان اغتشاشگران با لباس بلوچي شبيه مرزنشينان پاكستاني حضور يافته و از امكانات بين‏المللي چون تلفن ماه‏واره‏اي-ثريا- در ساماندهي اغتشاشگران استفاده مي‏كرده و هنوز معلوم نيست با كدام مراكز خارجي وداخلي جهت اين اغتشاش، هماهنگي مي‏كرده است.
هر چند دقيقه كه وي در ميان آشوب‏طلبان، حضور مي‏يافت حدود 5 نفر كه در ميان عوام به آنها «قل چماق» گفته مي‏شود در اطراف آقازاده اغتشاشگر(2)، حضور داشتند.
همچنين وي در روي لباس خود جليقه‏اي مشكي رنگ پوشيده بود كه برخي احتمال مي‏دهند جليقه ضد گلوله بوده است.
به گزارش اصول‏نيوز، یاسر هاشمي متولد 1350، كوچكترين فرزند اكبر رفسنجانی است.
وي در سال 89 از دبیرستان نیکان در تهران فارق التحصیل شد. در همان سال در دانشگاه تهران در رشته مهندسی ساختمان پذیرفته شد ولی بعده ها تغییر رشته داد. او همچنین چند سال در كشور بلژیک زندگي کرده است.
شغل اصلي وي تجارت است  و تنها در منطقه لواسان تهران صاحب چندين جریب مزرعه  پرورش اسب است.
صرف نظر از مسائل اقتصادي که درباره برخي از اعضاي خانواده هاشمي رفسنجاني در سطح جامعه مطرح است و با توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري، قبل از اثبات نبايد رسانه اي شود؛ اکثر فرزندان رييس مجمع تشخيص مصحلت نظام جزو کساني هستند که در جريان حوادث پس از انتخابات رياست جمهوري اتهاماتي به آنان وارد آمده است و آنان هم، اکنون که انگشت اتهام ملت به سمت آنان اشاره دارد، سعي دارند با استفاده از جايگاه رييس مجمع تشخيص مصلت نظام، پشت عباي وي مخفي شوند و بدين طريق روي اصل موضوع و اتهامات خود سرپوش بگذارند.
هفته گذشته يکي از روزنامه ها چنين نگاشته بود: "محسن هاشمي از پدر دفاع مي کند"؛ اين در حالي است که شخص محسن هاشمي و برخي اعضاي خانواده هاشمي رفسنجاني به دفاع از خود به جاي دفاع از پدرشان، بيشتر نياز دارند.
در واقع محسن هاشمي به عنوان پسر بزرگ خانواده، سعي نموده است ضمن سرپوش نهادن روي خطاهاي خود و اکثر اعضاي خانواده، با استفاده از حاشيه امن شخصيت رئيس مجمع تشخيص مصحلت نظام، افکار عمومي را از اصل موضوع منحرف نمايد.
اين در حالي است که چند روز قبل از راهپيمايي 13 آبان، اختلال عجيبي در سيستم مترو ايجاد مي شود و موج سبز نما با استفاده از اين فرصت ايجادشده، به تبليغات و تحريک مردم جهت پيوستن به آنان نسبت به آشوب در روز 13 آبان اقدام مي کنند.
به گزارش اصول‏نيوز، پس از دستگيري برخي عوامل اغتشاشات پس از انتخابات، مهدي هاشمي رفسنجاني يکي از چهره هايي بود که متهمان در دادگاه، از او تحت عنوان ليدر اصلي برخي حرکات ضد نظام ياد کردند.
دقيقا بعد از اعترافات متهمان اغتشاشات اخير نسبت به دست داشتن مهدي هاشمي در اغتشاشات بعد از انتخابات، وي تحت عنوان نماينده دانشگاه آزاد اسلامي از کشور خارج شد.
بنابراين گزارش، فائزه هاشمي رفسنجاني نيز قبل از انتخابات با سخنراني هاي تبليغاتي خود در بين حاميان موسوي، تمام تلاش خود را جهت تخريب احمدي نژاد بکار برد و حتي در مواردي به رئيس جمهوري کشور اهانت کرد.
وي بعد از انتخابات نيز در اغتشاشات حضور يافت و حتي با سخنراني بين راهپيمايان آنان را به آشوب خياباني تشويق نمود که البته توسط نيروهاي امنيتي به همراه تعدادي از اقوام، براي مدت کوتاهي دستگير شد.
از سوي ديگر، عفت مرعشي همسر رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، بعد از آن که راي خود را به صندوق انداخت، در مصاحبه کوتاهي اعلام کرده بود که اگر موسوي راي نياورد مردم بايد به خيابان ها بريزند.
جالب تر اينکه روز راهپيمايي 13 آبان وقتي معدودي از ضد انقلاب تحت عنوان جنبش سبز، خارج از مسير اصلي راهپيمايي 13 آبان اقدام به آشوب نمودند، يا سر هاشمي رفسنجاني با لباس مبدل در بين آنان مشاهده مي شود که در حال تحريک مردم است.
البته عليرغم تمام موارد فوق، دليلي بر سکوت ادامه دار هاشمي رفسنجاني درباره عملکرد فرزندانش، وجود ندارد و با توجه به توصيه دلسوزان نظام مقدس جمهوري اسلامي، بهتر است رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، سکوتش را بشکند و شرايط را براي بررسي قضايي موارد مطرح شده درباره خانواده خود محيا کند؛ چراکه مصلحت نظام و کشور اين موضوع را مي طلبد.

 
تلاش براي دستگيري مهدي هاشمي از طريق اينترپل Print E-mail


نهادهاي امنيتي و اطلاعاتي براي دستگيري مهدي هاشمي به جمع بندي رسيدند

به گزارش اصول‏نيوز، نهادهاي امنيتي و اطلاعاتي بعد از جلسات متعدد هماهنگي براي دستگيري مهدي هاشمي فرزند اكبر رفسنجاني به جمع بندي رسيدند.

بر اساس اين گزارش در صورتي كه حضور وي در خارج از كشور بيش از مدتي معين به طول انجامد زمينه هاي قانوني براي دستگيري وي از طريق پليس اينترپل آماده خواهد شد.

مهدي هاشمي كه در جريان اغتشاشات خياباني بعد از انتخابات، نقش فعالي داشت بيش از 75 روز است كه از كشور خارج شده است.

اخبار روز (پنجشنبه 21/8/88)

سازنده بلوتوث دروغین کوی دستگیر شد

سازنده بلوتوث‌های دروغین، پرت کردن دانشجویان از بالای کوی دستگیر شد.

به گزارش جهان، (م - ل) عامل بلوتوث‌های دروغ، پرت کردن دانشجویان از بالای کوی دستگیر شد.

وی از خبرنگاران اخراجی فارس و مهر بود که اخیرا به جرم ارتباط با رادیو زمانه، رادیو هلند و... دستگیر شده است.

افشاگری جدید احمدی‌نژاد

خبرآنلاین سایت نزدیک به علی لاریجانی نوشت:
محمود احمدی نژاد با حضور در جمع نمایندگان مجلس از تشکیل ستادی برای زمین زدن دولت خبر داد و گفت که حتی رئیس ان را هم می‌شناسد. 
او که به همراه جمعی از وزرا و معاونانش به مجلس آمده بود، جزئیات بیشتر این ستاد را افشا نکرد و نامی هم از رئیس شناخته شده آن نبرد. به گفته سیدجلال یحیی زاده نماینده تفت و میبد رئیس جمهور تنها به بیان این نکات اکتفا کرد که «پیش از این برخی به دنبال جوسازی علیه دولت با حرف و حدیث‌هایی بودند اما درحال حاضر ستادی تشکیل داده‌اند تا دولت را در زمینه اقتصادی زمین بزنند». 
البته احمدی‌نژاد این کد را هم به نمایندگان داد که این ستاد همان جریانی است که سال گذشته بحران برنج را ایجاد کرده بودند.

حجاریان تكذیب كرد

سعید حجاریان در اطلاعیه‌ای اخبار منتشر شده به نقل از خود را تكذیب كرد.
متن این اطلاعیه‌ بدین شرح است :

اخیرا در برخی سایت‌ها و روزنامه‌ها نقل قول‌هائی از این جانب شده است كه لازم می‌دانم به اطلاع برسانم كه هر نوع نقل قول ، خبر و مصاحبه كه به من نسبت داده می‌شود غیر معتبر است مگر آنكه به امضای خودم باشد.

سعید حجاریان

۲۰/۸/۸۸

گفتنی است ، چند روز پیش برخی سایت‌های خبری به نقل از سعید حجاریان اعلام‌ كرده بودند كه وی برای آزادی از زندان نقش بازی كرده و بازجویش را فریب داده است.

ماهی " نصرالله " دریا را اشغال کرد !

روزنامه معاریو در خبری با این عنوان از یک ماهی سخن گفت که بسیار سمی بوده و اسراییل بر آن نام «نصرالله» را گذاشته است.

به گزارش پرس.تی.وی ـ بیروت، معاریو نوشت: «دانشمندان نوعی ماهی را کشف کردند که بسیار زیبا بوده ولی کافیست که انسان را گاز بگیرد تا این باعث دو هفته فلج شدن یا حتی مرگ فرد شود. این نوع ماهی در دریای مدیترانه وجود داشته و در سال 2009 چندین جهانگرد را هدف قرار داده است. نکته خطرناک در این میان این است که هیچ دارو یا پادزهری برای گاز گرفتگی این نوع ماهی کشف نشده که نام آن را نصرالله گذاشته‌اند».

موتی ماندلسون پژوهشگر امور دریایی می‌گوید: «این نوع ماهی بسیار زیبا است ولی خطر آن کم‌تر از سید حسن نصرالله نیست. ظرف دو سال گذشته این ماهی‌ها نزدیک به شصت نفر را مورد اصابت قرار داده‌اند. قربانی در این حالت دچار درد شدید و فلج برای چند روز تا دو هفته می‌شود و در برخی حالت‌ها مرگ قربانی را نیز باعث می‌شود».

دانی گولانی متخصص آکادمی دریاشناسی در دانشگاه عبری نیز می‌گوید: «ماهی نصرالله در سال 2001 از طریق کانال سوئز به آب‌های ساحلی سرزمین‌های اشغالی رسیده و ظاهرا از اسراییلی‌ها، شهرک‌سازی غصبی را یاد گرفته است. برخلاف ماهی‌های دیگر، این نوع ماهی توانسته در آب‌های ساحلی سرزمین‌های اشغالی لانه کرده و اکنون به انفجار جمعیتی رسیده بطوریکه تعداد آنها به میلیون‌ها عدد رسیده است. این ماهی‌ها هنگام حرکت به صورت دسته‌جمعی و توده‌ای حرکت می‌کنند که بسیار خطرناک است. تعدادی از آنها هم در حال احتضار یا مرده به ساحل می‌رسند که پا گذاشتن بر آنها باعث انتقال سم به بدن می‌شود».

ترورکارمند محلی کنسولگری ایران در پیشاور

صبح امروز سید ابوالحسن جعفری زمانیکه از منزل خود عازم نمایندگی بود، توسط دو موتورسیکلت سوار هدف گلوله قرار گرفت که پس از انتقال به بیمارستان بدلیل شدت جراحات وارده شهید شد.

سید ابوالحسن جعفری از کارمندان محلی و با سابقه کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در پیشاور امروز پنج شنبه زمانی که از منزل خود عازم کنسولگری بود در منطقه گلبرگ هدف افراد ناشناس قرار گرفت و به شهادت رسید.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در پیشاور شهادت یک کارمند محلی این کنسولگری را به دست افراد ناشناس ، توطئه دشمنان ایران و پاکستان با هدف تیره ساختن روابط دو کشور دانست.

عباسعلی عبدالهی گفت: صبح امروز سید ابوالحسن جعفری زمانیکه از منزل خود عازم نمایندگی بود، توسط دو موتورسیکلت سوار هدف گلوله قرار گرفت که پس از انتقال به بیمارستان بدلیل شدت جراحات وارده شهید شد.

عبدالهی همچنین تاکید کرد: در این زمینه با مقامات ایالت سرحد برای پیگیری حمله تروریستی به کارمند محلی کنسولگری تماس گرفته شده و مقامات محلی با محکوم کردن این اقدام تروریستها اعلام کردند: تحقیقات خود در این زمینه آغاز خواهند کرد.

امیر حیدر خان هوتی سروزیر ایالت سرحد پاکستان نیز با محکوم کردن ترور سید ابوالحسن جعفری گفت:به تمام بخش های پلیس و امنیتی دستور داده شده است که هرچه سریع تر تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کنند.

 


بر اساس قانون جرایم رایانه ای ، هرگونه کپی برداری از مطالب این وب ، غیر قانونی می باشد و پی گرد قانونی دارد!
تمامی حقوق مادی و معنوی " پایگاه بسیج حربن ریاحی(حوزه 13 شهری کرج) " برای " horebneriahi " محفوظ است!
طرّاحی قالب: شیعه تم